zvláštní poděkování
Quantcom.cz

IV. ročník mezinárodního impro-free-jazz festivalu

IV. ročník mezinárodního impro-free-jazz festivalu

autor: archiv   

Jedinečné propojení člověka, techniky, času a prostoru - FreeTime Improfest . Mistrné ovládání elektroakustických hudebních nástrojů v podání světových špiček v oboru improvizací, podpořené originálními projekcemi zdánlivě náhodného uspořádání geometrických obrazců, které jsou výsledkem striktního vizuálního generování matematických nelineárních rovnic.
FreeTime Improfest není jen šňůra kvalitních koncertů ve vybraných městech Čech, Moravy a Slovenska, ale i filosofické uvědomování si struktury bytí v rámci jedinečnosti časového okamžiku. Festival provázejí také inspirativní workshopy, zaměřeny na rozvíjení schopností improvizace a komunikace mezi muzikanty, stejně jako na kontakt zkušenějších hudebníků se začátečníky. Akce tak mohou oslovit otevřenější část publika se zájmemo hudbu a vizuální tvorbu vůbec. Má spolu s českými nadšenci pro alternativu oslovit i slovenské publikum a volně navazuje na sérii FreeTime koncertů v Anglii v březnu a dubnu tohoto roku. Tento ročník vychází z tradice impro-free-jazz festivalů FreeTime, ovšem narozdíl od předchozích ročníků klade větší důraz na komplexní audiovizuální podobu koncertů.

Festivalu se mimo jiné zúčastní Swetja, hudební skladatel, aranžér, multiinstrumentalista a multimediální specialista. Vlastním jménem Jaroslav Svítek, narozený v roce 1969 v Bánské Bystrici. Vystudoval FE VUT v Brně. Od roku 1996 působí v Praze. V roce 2002 získal za svou kompozici Genesis první cenu v prestižní celosvětové soutěži hudebních skladatelů USA Songwriting Competition v kategorii World Music.
George Haslam žije ve městě Abingdon nedaleko Oxfordu. V 50. a 60. letech hrál intenzivně v jazzových a tanečních kapelách, od 70. let se věnuje hlavně volné improvizaci v nejrůznějších kontextech. V roce 1986 vystupoval jako první britský jazzman na Kubě a o čtyři roky později v Argentině, kam se od té doby pravidelně vrací ke koncertování s místními hudebníky. V rámci svých koncertů v různých zemích světa provozuje i úspěšné workshopy – Learning The Blues, v nichž zúročuje dlouholeté zkušenosti a předává dál své jedinečné umění.
Robin Jones není nic dlužen svému přívlastku – „Percussion Guru“, protože své bicí nástroje, bubny i klávesy ovládá bravurně a na scéně působí tak suverénně, jako může pouze ten, kdo dělá přesně to, pro co se narodil. Prodělal těžký infarkt, ze kterého se delší dobu zotavoval. Na scénu se vrátil v plné formě a znovu spokojeně šéfuje své jedinečné all-star King Salsa band. Podle jeho slov se cítí na šéfování pouze na 90 % a na britské hudební scéně chce pobýt ještě hodně dlouho.
Steve Waterman je známý jako jeden z nejlepších britských jazzových trumpetistů hrající na domácí i zahraniční scéně. Jeho kariéra začala studiem na Trinity College of Music. Má vlastní Quartet a Quintet. Steve je velice oddaný jazzovému vzdělání.

14.5.2007 02:05:53 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 22 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Proč bychom se netěšili na Smetanu (MdB)

Články v rubrice - Festivaly

Festival Praha žije hudbou opět zaplní ulice

Praha žije hudbou 2023

Veřejná prostranství hlavního města opět po roce rozezní a roztančí festival Praha žije hudbou. Na více než dv ...celý článek


Folkové prázdniny lákají na radikální úpravu polky

Valeria Castro z Kanárských ostrovů

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou... to je každý rok osm dní na přelomu července a srpna naplněných pečl ...celý článek



Časopis 22 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 23. týden

Olga (Horrory z Hrádečku)

Neobyčejné životy - Luděk Sobota
Životní a profesní příběh jednoho z nejvýraznějších českých komediálních h celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Bubeníček International Ballet Gala

Jiří Bubeníček (Foto: Nadina Cojocaru)

Významný sólista a choreograf Jiří Bubeníček pořádá v Praze slavnostní galavečer s názvem Bubeníček Internatio celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 22. týden

Benátky

Mýty a fakta historie - Egypt (2/6)
Prokletí Tutanchamona. Příběh nejslavnějšího archeologického objevu vše celý článek

další články...