zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Radio Bridge Prague / Kyoto 2005 – 2006

Japonské město Kyoto

autor: Z webu   

V jubilejním roce Dismanova rozhlasového dětského souboru se jeho vedoucí Zdena a Václav Fleglovi rozhodli využít ojedinělé výzvy neziskové rozhlasové stanice KYOTO SANJO RADIO CAFÉ, kterou předložil prostřednictvím velvyslanectví ČR v Tokiu garant projektu pan Tetsuo Matsuura.
Projekt RADIO BRIDGE PRAGUE - KYOTO 2005 – 2006 spočívá ve výměnném pobytu japonských a českých dětí, jehož cílem je seznámení s kulturou a tradicemi obou zemí. Součástí projektu je tvorba společných rozhlasových pořadů, které budou připravovány během pobytů dětských souborů v hostitelských zemích.

„Myšlenka výměnných stáží nás ihned zaujala. Koresponduje totiž se základním posláním a zaměřením souboru, který právě letos oslavuje neuvěřitelných sedmdesát let své existence. Za připomínku stojí jména některých osobností, které prošly souborem, jako například: Karel Kyncl, Marek Eben, Tomáš Töpfer, Václav Postránecký, Josef Vinklář, Lívia Klausová a mnoho dalších,“ říká vedoucí Dismanova souboru Zdena Fleglová.

V roce konání světové výstavy v Japonsku se paralelně v obou zemích mediálně zvýrazní spolupráce Prahy a Kyota a problematika těchto měst, nahlížená mladými rozhlasovými publicisty a tvůrci. Výměnného pobytu v termínu 25. července až 8. srpna 2005 se zúčastní sedmičlenná delegace z obou zemí.
Japonské dětské publicisty mimo jiné čeká návštěva Terezína či setkání s účastníky živého vysílání z roku 1968. Zabývat se ale budou i problematikou holokaustu a novodobými dějinami ČR. Zástupci Dismanova souboru v rámci projektu připraví pro Český rozhlas 2 - Praha pořad o prolínání kultur natočený v Kyotu a Aichi. Připravují se rovněž i živé zpravodajské vstupy z Kyota a Hirochimi.

24.7.2005 12:07:46 Redakce | rubrika - Zákulisí/ Klípky