zvláštní poděkování
Volný.cz

Těžkej Pokondr slaví 21 let

Těžkej Pokondr

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Těžká váha domácího showbusinessu hvězda naší pop music Těžkej Pokondr ohlašuje velký comeback a vysílá do světa novinku v podobě hvězdně obsazeného videoklipu Sketmen (Kretén)! Album vychází 22. září na CD, LP i digitálně.
Těžkej Pokondr slaví letos více než dvacet let na scéně a vydává nové album Star Boys. „Věříme, že se našim věrným fanouškům bude líbit nové album „Star Boys“, na kterém jsme pracovali více než tři roky a že si užijeme koncertní mejdany v Brně a Praze!“ vzkazuje všem svým příznivcům Těžkej Pokondr.

Snad pouze Kabát a Lucie se mohou u nás poměřovat počtem prodaných alb s dvojicí Miloš Pokorný a Roman Ondráček. Od roku 1996, kdy se singlem Saša jede Pokondři rozvířili stojaté vody domácího popu, prodali přes 500 000 alb a několik let po sobě byli zároveň nejprodávanějšími umělci v České republice vůbec. Připočítáme-li k tomu, že jako „kmotři“ ranních rozhlasových show mají na Frekvenci 1 jedno z nejposloucha­nějších vysílání v českém éteru a i na televizních obrazovkách jsou stále vyhledávaným moderátorským tandemem, slovy Ladislava Županiče z intra nového alba tak máme tu čest s fenomenální dvojicí Těžkej Pokondr.
Nové album Star Boys se bez nadsázky zařadí mezi klenoty jejich bohaté diskografie. Pánové ve skvělé formě v roce 2017 servírují opět hity blízké i vzdálenější minulosti s českými texty, které nejenom parodují samotné světové a domácí šlágry, ale zároveň s nadhledem glosují dění kolem nás.

Na Star Boys tak nechybí například I´m Scatmen, kde Pokondři s českým textem Sketmen (Kretén) a za spolupráce Matěje Rupperta udrželi vysokou laťku původního scatu, navíc s reflexí dění na sociálních sítích. Sketmen je zároveň i pilotní singl alba doplněný videoklipem. Taneční hity zde dále reprezentují skladby Má asi křena (Macarena), kde si zahostovala Adéla Gondíková, My jsme šoumeni (We Are Family), Už nechcem hulit!!! (I Like To Move It) nebo eroticky dráždivá Já su sexy (I´m Too Sexy). Klasické rockové kousky zastupují Ice Hockey Tiger čili Náš Jarda Jágr (Eye Of The Tiger) a Superstar (I Love Rock And Roll). Legendární poprocková balada Love Hurts tady zní jako Levhart a píseň Easy, proslavená kapelami The Commodores a Faith No More, se přerodila ve Schízy. Z klasiky osmdesátek zní Da, Da, Da je Blá, blá, blá a Bakerman od Laid Back pak poctou domácím J.A.R. s hostujícím Oto Klempířem. Pro milovnice italského macho stylu je tu Hynek Čermák (L´Italiano) a pro vášnivé čtenáře jediný zástupce domácího popu, nezapomenutelný filmový hit Vzhůru k výškám s novým textem Úctu knížkám. Celkem 15 nahrávek na CD doplňuje loni vydaná charitativní skladba Maraton s kňourem (More Than A Woman), tedy příspěvek Těžkýho Pokondra do globální akce pro nadaci Movember. Texty pro české verze napsali Xindl X, Lou Fanánek Hagen a hlavně samotní „star boys“ Roman Ondráček a Miloš Pokorný.
Poprvé ve své historii se pak Těžkej Pokondr s novým albem Star Boys dostane i na drážky černého vinylu dlouhohrajícího LP.
Jako první ochutnávku z alba vysílá Těžkej Pokond mimořádně zdařilý ironický videoklip ke skladbě Sketmen (Kretén). Režisérem videa je Štěpán FOK Vodrážka a účinkuje v něm řada známých osobností. Mimo samotných Pokondrů to jsou dále Ondřej Sokol, Adéla Gondíková, Michal Kavalčík, Richard Genzer, Martin Dejdar, Petr Jablonský, Martin Zounar, Oto Klempíř, Bob Klepl, Lukáš Pavlásek a další.
Videoklip ke shlédnutí ZDE.
Důležitou součástí dění kolem nového alba Těžkýho Pokondra budou pak listopadové koncerty, kdy společně s Boom Bandem a dalšími hosty vystoupí 23. 11. 2017 v Brně v Sonu a 28. 11. 2017 ve Forum Karlín v Praze.
Více informací najdete na: www.pokondr.cz

18.9.2017 11:09:55 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

WebArchiv - archiv českého webu

Články v rubrice - CD boxy

Redlová Lucie: Otázky

Přebal EP Otázky

Novými písněmi shromážděnými na EP Otázky se písničkářka a multiinstrumentalistka Lucie Redlová rozhodla rázně ...celý článek


Loretha - Návrat

Loretha (Zdroj: www.loretta.cz)

Brněnská, čistě dívčí kapela Loretta byla založena v roce 1989 a o dva roky později vydala LP s eponymním názv ...celý článek


Walda Gang (konečně!) Je tu léto

Přebal alba

Nové album Je tu léto vychází (konečně!) po dlouhých šesti letech. A i když na jevišti je Walda Gang neskutečn ...celý článek


Tugriki - Tugriki

Přebal alba

Čtyři výrazné hudební osobnosti, čeština a slovenština, řízný rock i jímavá zádumčivost Tugrik - tohle zvláštn ...celý článekČasopis 29 - sekce

OPERA/ TANEC

Miroslav Smrčka: Hra na trumpetu obnáší jistou dávku odvahy…

Miroslav Smrčka

Dobrým tipem na prázdninový kulturní zážitek mohou být koncerty, uskutečněné v rámci cyklu Koncerty v kostelíc celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

České filmy 30. týden

Ondřej Sokol a Martin Finger (Krásno)

Divnovlásky
Televizní film podle známé stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. Hledejte novou životní oporu a celý článek

další články...