zvláštní poděkování
Volný.cz

Marika Gombitová představí v Praze svůj sen

Marika Gombitová si na farmě užívá přírodu a zvířátka

autor: Crystal studio MG   

zvětšit obrázek

Je jednou z nejslavnějších slovenských zpěvaček všech dob. Zároveň získala prestiž i jako vynikající skladatelka, je autorkou více než šesti desítek písní. Během své kariéry vydala devět sólových alb. Její hlas má rozsah přes dvě oktávy, je svá a snadno rozpoznatelná. Čtyřikrát vyprodala pražskou Lucernu. A už za dva týdny se chystá Marika Gombitová zbořit Tipsport arénu v Praze na svém letošním jediném koncertu.
Marika Gombitová v těchto dnech intenzivně zkouší a připravuje se na svůj autorský koncert, který se uskuteční v předvánočním čase v Praze. Fanoušci si můžou do kalendáře poznačit datum 2. prosince 2017. V ten den se bude v pražské v Tipsport aréně konat koncert s názvem Sen Mariky Gombitové.

Bude výjimečný tím, že na něm zaznějí výhradně autorské skladby Mariky. „Těším se, že jako hosty přivítám mladé a talentované hudebníky od nás i z Čech a Moravy a všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu,“ prozradila Marika Gombitová, která má jako skladatelka na svém kontě hity jako Koloseum, Paradiso, Zem menom Láska, Nenápadná, nebo Úlomky spomienok, podle kterého pojmenovala i svou vzpomínkovou knihu.
Marika Gombitová za svou kariéru absolvovala přes 450 koncertů, z toho celou třetinu už na vozíčku. „Vím, jak krásné je vystupovat na jevišti před tisícovkami lidí a o tento pocit bych se teď ráda podělila i se svými mladšími kolegy. Věřím, že to bude pěkný zážitek pro nás všechny,“ doufá Marika Gombitová. Tipsport aréna v Praze má kapacitu deset tisíc míst a podle pořádající agentury se lístky skvěle prodávají.
Pokud Marika nezpívá ve studiu nebo se skupinou, jezdí na výlety nejen na farmu za Bratislavu, kam bere i své dva pejsky, bišonky Luckyho a Lásku. Slovenská Slavice je totiž velká milovnice zvířat a přírody. K narozeninám dostala i jeden netradiční dárek. Živého koně! Maričin koník se jmenuje Lariot, je to kříženec haflinga a je určený na hipoterapii. Má svoji fyzioterapeutku, která ho připravuje, aby byl Marice oporou nejen po psychické, ale i po fyzické stránce.
„Když jsem Laryho poprvé uviděla, byly to pro mne velmi silné emoce, které se ani nedají popsat. Na chvíli jsem se ve vzpomínkách přenesla do dětských let, kdy jsem poprvé a zároveň i naposledy, seděla na malém poníkovi,“ přiznává Marika Gombitová, která má ke koním velmi vřelý vztah. „Vždy jsem měla blízký vztah k těmto mystickým a emocionálně založeným zvířatům. Mně a Laryho ještě čeká dlouhá cesta lásky a sebepoznávání, protože hluboké přátelství koně si je potřeba zasloužit. A potom, až bude mezi námi velká důvěra, věřím, že přijde den, kdy znovu uvidím svět ze sedla koníka. Moc si to přeju,“ dodala Marika ke svému Lariotovi.
A aby se mohla venku pohybovat bez cizí pomoci, koupila si po sedmatřiceti letech, co je upoutaná na vozíček, svůj první elektrický terénní vozík do přírody. A díky němu zažívá chvíle, které dosud neznala. Vozík jí totiž dává větší volnost a svobodu, tedy pocity, které už desítky let neměla. Maričin elektrický terénní vozík do přírody byl vyrobený přímo pro ni na míru a jeho cena se pohybuje okolo 10.000 euro, což je zhruba 250.000 korun.

Ze Slovenska Mariku Gombitovou na autorském koncertu podpoří a do Prahy 2. prosince zavítají nejvýraznější tamní hvězdy – Celeste Buckingham a Adam Ďurica, dále Emma Drobná a začínající talentovaný zpěvák Laco Bubnár. „Celeste i Emma přinášejí do slovenského éteru téměř světový sound. A Adam je úspěšný, vždy pozitivně naladěný písničkář. S Lacem jsme se poznali na jedné charitativní akci a musím říct, že je to opravdu výjimečný talent,“ komentuje své slovenské hosty Marika. Z mladých českých zpěváků se představí Martin Chodúr, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Adam Mišík. „Sabča mě překvapila už před pár lety, s jakým drivem zpívala písničky její i mé oblíbené zpěvačky Janis Joplin. S tatínkem Adama Mišíka Vladimírem jsme se potkávali na různých festivalech a je dobře, že jablko nepadlo daleko od stromu,“ usmívá se Marika Gombitová.
Během výjimečného večera zazní hity jako Koloseum, Paradiso, Kam idú ľudia?, Prosba, Na rozlúčku a mnohé další. Mariku bude na pódiu doprovázet známá slovenská kapela Štefana Bugaly a její hosty orchestr pod vedením dirigenta Dalibora Kaprase. Koncert bude moderovat Alexander Hemala.
Vstupenky na svátečně laděný koncert Sen Mariky Gombitové jsou dostupné v sítích Ticket Art a Ticketportal a rychle mizí. Nenechte si proto ani vy tuto mimořádnou událost ujít!

20.11.2017 18:11:15 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 46 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Vánoční festival MDP

Články v rubrice - Koncerty

Levellers oslaví v Praze 30 let své hudební kariéry

Levellers

Oblíbená britská folk-rock-punková skupina Levellers přijede do Lucerna Music Baru oslavit 30 let své bohaté h ...celý článekČasopis 46 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Čas bohémy 3

Čas bohémy

Čas bohémy 1916–1920 (3/6)
Dobrodružství moderního umění. Soutine, Modigliani, Cocteau, Satie, Breton celý článek

další články...