zvláštní poděkování
Volný.cz

Na jeho prknech DRB ožije hudební legenda Freddie Mercury

Michael Kluch (Zdroj: www.michaelkluch.cz)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

V dubnu letošního roku představí Divadlo Radka Brzobohatého novinku - velkolepou show Freddie, z pera režiséra Karla Janáka, která je inspirována životním příběhem jedné z největších hudebních ikon 20. století, jež si svým charizmatem a jedinečným hlasem podmanila celý svět. Řeč je o frontmanovi legendární kapely Queen Freddiem Mercurym, jehož genialita ho přivedla na vrchol slávy, ale i na cestu ke zkáze.
Diváci se tak můžou těšit na hlavní momenty v životě tohoto hudebního génia, mezi něž patří vzestup na světovou hudební scénu, problémy s objevováním vlastní homosexuality a následný pád do víru večírků a života bez zábran, který vedl k onemocnění AIDS a poté i jeho smrti.

Přestože Freddie Mercury opustil tento svět, jeho hudba žije dál. A především o tom je také Freddie – o hledání smyslu lidské existence, ve které je nejvyšší metou to, co po sobě zanecháme budoucím generacím. Jedině pak můžeme porazit i vlastní smrt.
Ale nepůjde jen o samotný příběh. Queen, to je především hudba, a proto Divadlo Radka Brzobohatého oslovilo kapelu Queenie, která slaví velké úspěchy po celém světě díky naprosto dokonalé interpretaci této hudební legendy. Hlavní role se zhostí leader skupiny Queenie Michael Kluch, který Freddieho věrně interpretuje, a to jak hlasově, tak i vizuálně. Na divadelních prknech ale není žádným nováčkem, jde totiž o profesionálního herce působícího na mnoha scénách. Nyní ale vůbec poprvé spojí hereckou profesi se svou neuvěřitelnou schopností ztvárnit Freddieho Mercuryho. Divadlo Radka Brzobohatého bude mít tak tu čest divákům připravit vskutku ojedinělý zážitek - show o kapele Queen, který díky jedinečné osobnosti Michaela Klucha nemá ve světě obdoby.
Mimo Michaela Klucha se na scéně Divadla Radka Brzobohatého setkáme s Jiřím Kornem, Rudolfem Hrušínským mladším, Přemkem Pálkem, Ernestem Čekanem, Romanem Tomešem, Romanem Říčařem, Lukášem Kumprichtem, Simonou Postlerovou, Terezou Nekudovou, Charlotte Doubravovou, i ředitelkou divadla Romanou Goščíkovou.

19.2.2018 16:02:22 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Dobrý konec všechno spraví

Články v rubrice - Zprávy

Martin Chodúr obdržel Platinovou dvanáctku

Martin Chodúr

Druhým rokem vysílá Český rozhlas Dvojka každou neděli v 17,05 hod. hitparádu Česká dvanáctka. Moderuje ji Mar ...celý článek


Lucie Bílá nahrává nové album

Lucie Bílá

Po platinovou deskou již ozdobených albech Hana a Bílé Vánoce II se nyní zpěvačka Lucie Bílá spolu s hudebním ...celý článekČasopis 26 - sekce

DIVADLO

Studio LAIK nastudovalo hru Ještě se potkáme

Členové studia LAIK

Mladé divadelní studio LAIK uvedlo 24. června v Městském divadle další premiéru – tentokrát začínající h celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Svět Pavla Kuhna

Sbormistr Pavel Kühn

Svět Pavla Kühna
Lidé a hudba ve vzpomínkách vynikajícího sbormistra a dirigenta, který by se v těchto dnec celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

GEN Jiří Padevět

Jiří Padevět

Jiří Padevět
Český spisovatel, knihkupec a nakladatel. Scénář a režie M. Pátek. Spisovatel Jiří Padevět po celý článek

další články...