zvláštní poděkování
Volný.cz

Michal Pavlíček - Pošli to tam!

Přebal alba  Pošli to tam!

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Hudebník Michal Pavlíček sestavil novinkové autorské album v duchu svého vnímání hudby jako svobodného horizontu bez hranic a stylových omezení. Sousedí zde tedy skladby různorodé, postavené tu na sólové kytaře, jinde na vokálu. Takže zatímco Dunění nemasivní kytarový pochod se skandovacím rapem na text Jáchyma Topola, který vyvolává temnou atmosféru sklepů,tak Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu je zhudebněná báseň Michala Horáčka. Akustická balada, křehký duet Richarda Müllera a Svetlany Rymarenko se snovou náladou. Zběsilá kytarová jízda v písni Pošli to tam! s mistrovskými bicími Miloše Meiera je zase zdánlivě na jiném břehu nežli Odcházení.

Původně filmovou hudbu, kterou Pavlíček složil pro film Václava Havla, pro album otextoval Vlasta Třešňák, který ji také spolu s Monikou Načevou nazpíval. Jako další zpívající hosty pozval na natáčení autor alba dvě mladé zpěvačky, Milly Honsovou a Elišku Procházkovou. Dva texty vytvořil Jan Sahara Hedl a Babalu napsala Markéta Pilátová. Obal alba navrhl sochař, designer a hudebník Stefan Milkov.

Tracklist: Dunění, Anděl, Zhurta, Časy jsou zlý feat. Milly Honsová, Modrý pták, Babalu feat. Monika Načeva, Ve znamení Jayi, Pošli to tam, Ztracenej čas feat. Milly Honsová, Jseš tak romantická, Rajský trauermarš feat. Eliška Dvořáková, Odcházení feat. Monika Načeva,Vlastimil Třešnák, Červánky, Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu feat. Richard Müller, Svetlana Rymarenko, Bioelektrik a Na druhém břehu.

17.9.2018 13:09:31 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Romeo a Julie (Mdp)

Časopis 25 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Martinů obrázky kreslící

Martinů obrázky kreslící

Výstava Martinů obrázky kreslící představuje netradiční dílo hudebního skladatele – neboť je to dílo neh celý článek

další články...