zvláštní poděkování
Volný.cz

Lenny Kravitz - Raise Vibration

Lenny Kravitz na přebalu CD Raise Vibration

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Americký zpěvák, skladatel, producent, multi-instrumentalista i příležitostný herec a fotograf Lenny Kravitz vydal svou jedenáctou studiovou desku Raise Vibration. Obsahuje dvanáct původních skladeb a mixuje rock s funkem, soulem a blues. Jak se svěřil prestižnímu časopisu Rolling Stone, zpočátku múza Kravitze nechtěla navštívit. A tak odpočíval ve svém domě na Bahamách a do studia nevkráčel. Až jednou v noci, jak to u umělců bývá, vzbudil se s melodií v hlavě, která se stala spouštěčem pro celou desku. Je to jedno z jeho nejrozmanitějších děl, kde se po boku silných rockových kousků umístily stylové funkové skladby a procítěné balady. Kravitz touto nahrávkou také vzdává hold zesnulým hudebním ikonám. V jedné ze skladeb používá sampl zpěvu Michaela Jacksona a ve skladbě Johnny Cash se inspiroval lyrickým country legendárního hudebníka.

Na Raise Vibration s ním spolupracovali známí muzikanti jako kytarista Craig Ross a klávesista David Baron. Kravitz však stále dělá věci po svém, nepodléhá módním trendům a zůstává si věrný. Proto i na nové nahrávce poznáme jeho rázný rockový styl a přitažlivé charisma.
Raise Vibration Kravitz začal publiku odhalovat na svých koncertech ještě před jejím vydáním. V rámci turné zavítal v létě i do pražské O2 Arény a její návštěvníky nadobro přesvědčil, že titul rockového hrdiny a sex symbolu pořád udržuje. Novinky Low (VIDEO) a We Can Get It All Together měly u fanoušků úspěch i vedle nadčasových hitů Fly Away nebo Are You Gonna Go My Way.
V Čechách patří Lenny Kravitz k oblíbeným rockovým muzikantům již od počátku své kariéry. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let vydal debutové album Let Love Rule (1989) a potom Mama Said (1991), které se stalo platinovým. Další řadovka Are You Gonna Come My Way z roku 1993 přinesla ještě větší úspěch dostala Kravitze na první příčku Britské hitparády a v Americe se umístila v Top 20. Čtyři roky za sebou vyhrával prestižní cenu Grammy v kategorii Nejlepší mužský vokální výkon v rocku, čímž ustanovil dodnes nepřekonaný rekord. Prosadil se též jako herec, a to třeba ve známém filmovém seriálu Hunger Games.
Album Raise Vibration zakoupíte na www.supraphonline.cz.

24.9.2018 18:09:00 Redakce | rubrika - CD boxy