zvláštní poděkování
Volný.cz

Radio Wave za časů koronaviru

Ben Cristovao

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Radio Wave reaguje na aktuální situaci spuštěním nových pop-up formátů. Kromě tří pravidelných podcastů Samotka, Brambora s vejcem a Karanténa Zuzany Fuksové, které Radio Wave začalo zveřejňovat před dvěma týdny, přichází i se dvěma hudebními video formáty pro mladé publikum.
„I v době, kdy jsme přerušili pořádání veřejných akcí a koncertů pro naše posluchače, chceme našemu publiku a fanouškům nabízet pravidelně hudební obsah, vystoupení muzikantů i živé streamy, jako jsme to dělali doposud. Pochopitelně vše online,“ vysvětluje šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

Další série neotřelých videoklipů Paternoster Session Radia Wave představuje tentokrát umělce, kteří budou udávat směr v následujících letech. Rapery ze série z konce loňského roku nyní následuje několik muzikantů, kteří mění podnebí současného tuzemského popu. Videoklipy byly natočeny v rozhlasovém výtahu ještě za běžného provozu budovy Českého rozhlasu, než došlo k opatřením, která omezila pohyb v těchto prostorách v době pandemie. Své skladby zahráli Ben Cristovao, Viah, Tea Sofia, Edův Syn a Amelie Siba. Videa jsou zveřejňována na webu wave.cz a na youtubovém a facebookovém profilu stanice.
Bena Cristovaa, průkopníka českého jazyka v rapu a R&B, doplňují vítězky loňského ročníku hudebně exportní soutěže Radia Wave Viah, tedy trio Vi, Eleni a Rosa. Malou ochutnávku budoucích pořádků představily v oběžném výtahu se singlem Samurai, který produkoval Aid Kid.
Dalšími nadmíru nadějnými nováčky na scéně jsou pak Amelie Siba a Tea Sofia, dvě zpěvačky, které právě zažívají raketový start, ač v dost rozdílných žánrových zákoutích. Zatímco Amelie Siba vychází hlavně ze současného zámořského písničkářství se shoegazovou estetikou, Tea Sofia na svém EP Unwind diktuje nemilosrdně současný minimalistický pop.

Výběr Radia Wave uzavírá v Praze žijící slovenský rapper Matej Myslovič vystupující pod pseudonymem Edúv Syn. Ten na sebe upozornil loni, kdy po sérii singlů vydal debutové album Karel Gott Je Mŕtvy, Keď Hralo Rádio. V něm se odráží temnota, bezvýchodnost i jistá ironická nesmyslnost současnosti spolu s otevřenou reflexí duševních nemocí. Za většinou trapových beatů na jeho debutu navíc stojí producent a rapper, kterého se také vyplatí sledovat Denis Bango aka Fvck Kvlt, frontman trnavské punkové kapely The Wilderness.

Nový pop-up formát Radia Wave Karanténa Session přináší do domovů posluchačů domácí koncerty českých hudebních osobností. Nahradí dočasně oblíbené živé koncerty českých i zahraničních kapel Radio Wave Studio Session, které několikrát do měsíce probíhají v pražském vysílacím studiu stanice pro mladé. Série Karanténa Session vystartovala v neděli 22. března 90timinutovým setem modulárního mága HRTLa. V neděli 29. března si mohli diváci a posluchači zatančit při živém setu discovědce Ventolina. V dalších dílech Karanténa Session vystoupí éterická zpěvačka Never Sol, maskovaný písničkář Kittchen nebo producent Aid Kid. Živé sety odehrají muzikanti přímo ve svých domovech a sledovat je můžete ve videostreamu na facebookovém profilu Radia Wave.

Radio Wave je stanice Českého rozhlasu pro mladé a mladě smýšlející posluchače se zájmem o současnou kulturu a společenské dění. Od roku 2006 nabízí playlist plný hudebních novinek z mainstreamu i alternativy, zábavné i publicistické pořady a podcasty a připravuje více než 30 kulturních akcí za rok.

30.3.2020 15:03:06 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 23 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hudební rozhledy

Články v rubrice - Zprávy

Lenka Dusilová po šesti letech nahrává nové album

Lenka Dusilová

Již vloni v létě v rámci propagace svého charitativního projektu Monument/um se Lenka Dusilová zmínila, že by ...celý článek


Czeching 2020 proběhne i přes zavřené hranice

Bols/Slob

Na Radiu Wave odstartoval další ročník projektu Czeching, který představuje českou hudbu zahraničnímu publiku. ...celý článekČasopis 23 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Film o dospívání Uzly a pomeranče

Uzly a pomeranče

Uzly a pomeranče
Televizní premiéra koprodukčního filmu ČT natočeného podle mezinárodně úspěšné knihy Ivy P celý článek

další články...