zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Kapela Like-it představuje EP A Vista

Like-it

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Třebíčská popová kapela Like-it přichází s novým EP s názvem A Vista. Nosič zahrnuje pět skladeb, které členové Like-it napsali, ale také prožili, reflektují na něm totiž své pocity z covidové doby. K aktuálnímu singlu Tak na viděnou vznikl také videoklip , ve kterém si zpěvák Dominik Kříž dokonce střihl milostné scény s herečkou Kateřinou Bláhovou.

„S Katkou jsme se kdysi potkali na Vranovské přehradě při natáčení filmu Provařená. Už tehdy jsme si skvěle rozuměli, takže během natáčení našeho klipu šlo všechno jako po másle,“ říká s úsměvem Dominik Kříž, který si milostné scény velice užíval. „Herectví mě moc baví, tím pádem mi ani scény ze sprchy nebyly nijak nepříjemné,“ dodává.
Kateřina Bláhová, které se objevila třeba v seriálech Vyprávěj nebo Mazalové, na natáčení také vzpomíná s úsměvem: „S Domčou byla sranda. V jednu chvíli mi přišlo, že dokonce vede on mě. Je trpělivý a sebevědomý, klidně bych si s ním zase někdy zahrála.“

Kromě pilotního singlu Tak na viděnou EP obsahuje další čtyři tracky, které na sebe náladově navazují. Písně vznikly v covidové době a reflektují pocity, jaké asi zažívala spousta lidí. Pocit beznaděje, ale zároveň víra v lepší zítřky. Kapela se tak na EP loučí s nelehkou dobou posledních let a rovněž přichází s novou energií.
Na albu Like-it spolupracovali s jejich dlouholetým kamarádem producentem Ondřejem Žatkuliakem, textařem a skladatelem Honzou Vávrou, zpěvačkou Sabinou Ulmanovou, nebo s textařem Petrem Rorečkem a kytaristou Lukášem Chromkem, se kterými spojili síly na songwriting kempu.
„Na přebalu EP je zobrazen obrys racka, který symbolizuje znovunabytou svobodu a chuť do života, stejně jako samotné album A Vista,“ uzavírá Kříž. Loni v červenci kluci vydali debutovou desku City in the city, která zahrnuje i úspěšné rádiové hity jako Nádech, Mrazí nebo Křídla.

EP A Vista k poslechu ZDE.

3.10.2022 10:10:31 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Rádio Kašpar

Články v rubrice - CD boxy

Totally Nothin vydává nové album

Totally Nothin

Energie, autenticita, neustálý progres a v neposlední řadě velký talent – to jsou atributy, ktreré ke sv ...celý článek


Marcell vydává debutové album Hovory domů

Marcell  (Foto: Táňa Kadlecová)

Talentovaný zpěvák, hudební skladatel a producent Marcell vydává svoji dlouho očekávanou debutovou desku s náz ...celý článekČasopis 49 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Válečný velkofilm, natáčený u Prahy

Most u Remagenu

Most u Remagenu
Americký válečný velkofilm, natáčený u Prahy (1969). Legendární boj o poslední most přes Rý celý článek

další články...