zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Miluju tě, ale… vše je o domluvě a kompromisu

R. Madeja, V. Bajerová, P. Mikeska, H. M. Maroušková

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Městské divadlo Mladá Boleslav uvádí od února 2023 inscenaci MILUJI TĚ, ALE… (I LOVE YOU, YOU ARE PERFECT, NOW CHANGE) autorů Joe DiPietra (scénář a texty) a Jimmy Robertse (hudba). Tento muzikál byl uvedený v České republice poprvé v roce 2003 na jevišti Paláce Blaník. Následovala další nastudování v Divadle J. K. Tyla v Plzni (2010), v roce 2018 Mezinárodní konzervatoř Praha a Západočeské divadlo Cheb, o rok později Středočeské divadlo Kladno, v předchozím roce Těšínské divadlo - česká scéna. V Mladé Boleslavi ji nastudoval Mikoláš Tyc v překladu Adama Nováka. Na jevišti se představila sehraná čtveřice: Radim Madeja, Petr Mikeska, Veronika Bajerová a Hana Marie Maroušková.

Muzikál představuje kabaretní epizody na téma láska, seznamování, manželství, rodina atd. Herci dostávají příležitost předvést celou škálu postav v různých pěveckých polohách. Zároveň ztvárňují různé charaktery. Postavy na jevišti jsou odlišné věkově, ale i sociálním postavením. Můžeme si myslet, že takto pestrou divadelní směs nelze nijak spojit, natož koordinovat. Opak je pravdou. Režisér Mikoláš Tyc si spolu s herci poradil na výbornou. Každý výstup je naplněný svou energii. Jednotlivé mikro příběhy jsou gradované někdy do absurdity, jindy do vážného vyústění. Divák nabírá dech spolu s gagy na jevišti.
Velmi povzbudivou je choreografie Lindy Stránské, rovněž dokázala pohybově přetavit různé situace ať už ve vážném, crazy nebo neutrálním tónu.
Z jeviště srší energie a to je dobře. Nelze hrát jen vážné tituly, ale je dobré se také dobře pobavit, a v tom je největší kouzlo muzikálu Miluji tě, ale… Právě to ale je na místě, protože ne vše je v životě přímočaré. A ve vztazích zejména platí, že je vše o domluvě a kompromisu…
Psáno z reprízy 16. května 2023.

www.mdmb.cz

22.5.2023 16:05:02 Josef Meszáros | rubrika - Recenze