zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Chodúr a Král právě vydali společný singl

Martin Kral & Martin Chodur (Foto: Jakub Zvedela)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Hudební skladatel a klavírista Martin Král je známý tím, že komponuje srdcem, přičemž jeho sklady jsou autentickým odrazem jeho emocí. Tuto kvalitu potvrzuje i jeho nová píseň, ke které si přizval populárního českého zpěváka Martina Chodúra. Po úspěšné první spolupráci před rokem přicházejí s dalším společným singlem Dobré časy.

„V jedno krásné nedělní ráno, hned po probuzení, jsem pocítil silnou inspiraci. Sedl jsem si ke klavíru a začal skládat novou písničku. Při každé notě se mi vybavovaly ty nejkrásnější chvíle, strávené s mou přítelkyní. Vložil jsem do ní pocit štěstí a radosti. Když ji zaslechla, přišla ke mně, usmála se a řekla, že je to nádherná skladba, a že bych ji měl nahrát“, vzpomíná Martin Král na vznik písničky. Po dokončení nahráváni ve studiu ji poslal Martinu Chodúrovi, který po krátké době zaslal hotový text spolu s demo nahrávkou zpěvu.
„Píseň vznikla velmi rychle. Když jsem si pustil hudební podklad, spontánně jsem začal zpívat melodii. Téměř okamžitě jsem měl text, a tak jsem Martinovi poslal hotové demo písničky v mailu. Stopa zpěvu z toho dne se nakonec použila i ve finální nahrávce“, říká Martin Chodúr.
„Velmi mile mě překvapilo, že jsme se s Martinem Chodúrem pocitově a tématicky setkali. Text písničky, bez jakéhokoli konkrétního zadání, dokonale odrážel mé pocity a náladu“, dodává Král.
„Píseň vyjadřuje okamžik štěstí, kdy jsme spokojeni s tím, co máme, a cítíme se naplněni. Je to krátký, ale intenzivní pocit, který bohužel nevydrží dlouho. Je to jak náhlá epifanie štěstí, kdy máme jasno v tom, kam směřujeme. V textu využívám námořní metaforu, která symbolizuje cestu k cíli – buď po pevnině, nebo po moři. Tím jsem chtěl do písně vnést hloubku, i přes její zdánlivou jednoduchost „Dobré časy“ jsou v kontrastu s mou nedávno vydanou písní „Mění se čas“.

Singl Dobré časy je doprovázen videoklipem, který byl natočen v rodinném vinařství Petra Jurana z Modry. „Jak řekl starořecký dramatik Euripides: „Kde není vína – není lásky.“ Vinice, dobré víno a společnost dobrých lidí, kteří si společně užívají radostných momentů života jsou podle mě duší písně „Dobré časy“, vysvětluje Martin Král vznik videoklipu. Během jeho natáčení se rozhodl požádat svou přítelkyni Mariannu o ruku.
„Dlouhé měsíce jsem přemýšlel o správném okamžiku a výjimečném místě. Nápad, že právě natáčení videoklipu k písní „Dobré časy“ bude ten nejlepší, přišel naprosto přirozeně. Když jsem skládal tuto píseň, cítil jsem, že je to melodie našich nejkrásnějších okamžiků – prvního polibku, prvního objetí a našich společných dobrodružství. Miluji ji a přál jsem si, aby má žádost o ruku byla nezapomenutelným zážitkem“, uzavírá Martin Král.
Režisérem a kameramanem videoklipu je Niko Soldán, a mix master a finální aranž písničky zajistil Ján Zborovjan.

20.11.2023 15:11:12 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Cherry Man (Národní divadlo)

Články v rubrice - Novinky...

Peter Aristone představuje nový singl

Peter Aristone (Foto: Nikol Klapková)

Slovenský zpěvák, skladatel a producent Peter Aristone přichází s novým singlem Carousel of Dreams doplněným o ...celý článek


Vychází limitovaná edice Miro Žbirka - Roky a dny

Přebal knihy

Rodák z Bratislavy Miro Žbirka prožil svůj život s klidem Angličana. Miroslav Žbirka, jehož všichni znají pod ...celý článekČasopis 49 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 49. týden

Palladium města Brna

Sváteční slovo generálního vikáře olomouckého arcibiskupství Josefa Nuzíka
O prožívání adventu. Mons. Josef celý článek

další články...