zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Hudební tipy 49. týden

Smrt Johna Lennona

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Adventní koncerty České televize
Přímý přenos z Baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě je věnován organizaci Cesta životem bez bariér z Paběnic. Účinkují: E. Janečková, J. Potměšil, P. Hradil, T. Řezníčková, O. Brzobohatý, Fleret, J. Mráček, M. Pavluš, J. Marešová, PBtet – Prague Brass quintet, A. Paulová, L. Sommer a L. Bočková. Režie A. Rezek. Třetí Adventní koncert České televize je vysílán přímým přenosem z Baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě a je věnovaný neziskové organizaci Cesta životem bez bariér z Paběnic. Od roku 2006 zaměřují své aktivity v oblasti Kutnohorska na děti, mládež a mladé dospělé s tělesným, mentálním, zrakovým či kombinovaným postižením. Poskytují sociální a rehabilitační služby, sportovní aktivity, pobyty, výlety a společenské akce. V roce 2016 se jim podařilo získat do vlastnictví rodinný dům v Kutné Hoře a po třech letech zde otevřeli Centrum služeb Kostka – nabízí zde na jednom místě rehabilitaci, zábavu i odpočinek. Potřebují rozšířit spektrum svých služeb. a to se neobejde bez stavebních úprav. Právě na rekonstrukci Kostky potřebují dary od televizních diváků.
Vysílání: 10.12., 17.30 hod., ČT1

Smrt Johna Lennona
Psal se 8. prosinec 1980 a jeden vyšinutý muž učinil rozhodnutí, které navždy změnilo svět rockové hudby. Britský hudební dokument. Jedné chladné a temné zimní noci na Upper West Side na Manhattanu v New Yorku přijíždí John Lennon domů ze studia. Netuší, že na něj před domem stále čeká mladík, kterému jen několik hodin předtím podepsal svou novou desku Double Fantasy. V ruce ale nyní drží zbraň, která ukončí rockerům život. Dokument Smrt Johna Lennona je dramatickou psychoanalýzou a postupným rozborem zákulisí tohoto činu, který se do povědomí zapsal jako jeden z nejproslulejších atentátů v dějinách.
Vysílání: 06.12., 23.05 hod., ČT art
Opakování: 12.12., ČT art

Colours of Ostrava 2022
Výběr koncertních vystoupení a rozhovorů z největšího a nejpopulárnějšího tuzemského festivalu. Hrají: Franz Ferdinand, Inhaler, Chef’Special, Voice of Baceprot, Balaclava Blues a Anna RF. Kamera P. Kožušník. Režie Š. Šafránek. Nejprestižnější a největší tuzemský hudební festival Colours of Ostrava po dvouleté covidové přestávce navázal opět na svou tradici a ve svém 19. ročníku potvrdil, že díky mimořádně kvalitnímu line-upu patří k výjimečným událostem domácí hudební sezóny. V atmosféře industriálního areálu Dolní oblasti Vítkovice přivítal na dvou největších pódiích mimo jiné legendární skotské indie rockery Franz Ferdinand. Kromě nich v nabitém záznamu, který doplňují rovněž rozhovory samotných muzikantů, uvidíte vycházející hvězdu irského indie rocku – skupinu Inhaler, pozitivní energií nabitý rock-popový hip hop Chef´Special, indonéské dívčí metalové trio vystupující v hidžábech Voice of Baceprot, folk noirový ukrajinský elektrobeat Balaklava Blues a pozitivně naladěné electro trad reggae Anna RF.
Vysílání: 08.12., 21.05 hod., ČT art
Opakování: 09.12., ČT art

Hity, které definovaly 70. a 80. léta (1/4)
Legendární sedmdesátá léta byla plná pletených vest, zvonáčů a písní, které i dnes osloví nejednoho posluchače. Britský hudební cyklus. Každá doba má svůj styl a své hity. V sedmdesátých letech byly na vrcholu nejen disko písně, ale i skladby, které měly větší přesah. I proto mohla uspět Kate Bush s „Wuthering Heights“. Mezi hity z vrcholu hitparád, ale nemohly chybět skladby, které přitáhnou posluchače na parket i dnes. Dokument tak mapuje nejen vznik písně anglické zpěvačky, ale také hitů „Le Freak“ kapely Chic, „Stayin’ Alive“ od Bee Gees a „Knowing me, Knowing You“ skupiny ABBA.
Vysílání: 08.12., 23.00 hod., ČT art
Opakování: 12.12., ČT art., 14.12., ČT art

27.11.2023 10:11:35 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nejbližší (Činoherní klub)

Články v rubrice - Z éteru

Hudební tipy 9. týden

Ikony Kamila Střihavky

Petr Spálený
Tři hity z konce 60. let minulého století v podání Petra Spáleného, který zanedlouho oslaví 80 ...celý článek


Karel Svoboda - Šťastná léta

Karel Svoboda

Karel Svoboda - Šťastná léta
Život českého hitmakera Karla Svobody očima jeho syna. Dokumentární snímek pro ...celý článek


Petr Ulrych - 80 let

Petr Ulrych

Kam zmizel ten starý song: Petr Ulrych
Nechoď do kláštera, Za vodou, za horou, Javory aneb setkání Milana L ...celý článek


Hudební tipy 8. týden

Wohnout

Chvíle s Marií Rottrovou
Populární zpěvačka a jeji písničky Most, Cikán a Perpetuum Mobile (1972). Scénář a ...celý článekČasopis 09 - sekce

DIVADLO

Utánképzés ittas vezetőknek… v MdZ

Utánképzés ittas vezetőknek aneb Rekondiční terapie...

V čase, kdy do platnosti přichází novela, která rizikovým řidičům jako podmínku k navrácení řidičského průkazu celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Backstage: Beyond Vibrations

Backstage: Beyond Vibrations
Jak vznikalo komponované baletní představení z děl tří významných současných c celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Královna skla a oceli Eva Jiřičná výročí

Eva Jiřičná

Eva Jiřičná
Životní příběh světoznámé architektky, která je královnou skla a oceli, a navíc v těchto dnech celý článek

další články...