zvláštní poděkování
Volný.cz

Broumovská klávesa spouští registraci

Laureáti na Slavnostním koncertě v Rudolfinu

autor: Jaroslav Winter  

zvětšit obrázek

Ve dnech 14. - 16. května 2021 se v broumovském klášteře uskuteční 11. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy do 17 let Broumovská klávesa. Soutěž v těchto dnech spouští registraci na svém webu www.broumovskaklavesa.cz. Přihlášky je možné podávat až do 3. května 2021.

Národní kulturní památka broumovského kláštera přivítá účastníky soutěže už pojedenácté. Soutěž je určena pro čtyři věkové kategorie, pro každou z nich je jednokolová. K online registraci se mohou přihlásit klavíristé do 17 let.
„Pevně věříme, že se letošní soutěž Broumovská klávesa uskuteční v nezměněném formátu a daném termínu. Nicméně pokud by tomu okolnosti bránily, budeme se snažit být maximálně kreativní a flexibilní, abychom umožnili konání celé akce, samozřejmě při dodržení veškerých možných opatření proti šíření koronaviru,“ uvedl umělecký ředitel soutěže, koncertní pianista Ivo Kahánek, který usedne i v odborné porotě. Vedle Ivo Kahánka zasednou v porotě významní čeští klavíristé a představitelé předních hudebních institucí. Předsedou poroty bude Jan Simon, porotu doplňuje David Mareček, Milan Langer a Eliška Novotná.

„Všechny přípravy směřujeme na květnový termín a doufáme, že se nám soutěž v plánovaném termínu podaří uskutečnit. Současná situace, kdy se téměř zastavil kulturní život, je pro mladé klavíristy velmi těžká, ztrácí běžné koncertní návyky i přímý kontakt s učiteli a vrstevníky. Proto je chceme především motivovat a ukázat, že i v tak těžké době má smysl připravovat se a nevzdávat se svých cílů a snů,“ říká za organizátory manažerka soutěže Tereza Kramplová. Vítězové čtyř kategorií, rozdělených dle věku, získají nejen finanční odměny, ale především možnost vystoupit živě před publikem, a to na letním hudebním festivalu Za poklady Broumovska, na Slavnostním koncertu v pražském Rudolfinu na podzim 2021 a také společně se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské lázně.

Mezinárodní klavírní soutěž Broumovská klávesa vznikla v roce 2011. Jejím cílem je pořádání soutěže pro děti a mládež s patřičnou odbornou platformou v široké mezinárodní působnosti. Celá idea se opírá o osvědčený systém dětského hudebního vzdělávání a dlouholetou tradici dětských soutěží v ČR. Mladí hudebníci mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí.

15.2.2021 19:02:39 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pražské kulturní fórum 2021

Články v rubrice - Zprávy

Společné tiskové komuniké MK ČR a ITI

Ilustrační foto

Ve středu, 7. 4. 2021, proběhlo jednání zástupců Českého střediska ITI s ministrem kultury ČR Lubomírem Zaorál ...celý článekČasopis 16 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 17. týden

Rudy Linka

Sammy Davis Jr., hvězda mnoha talentů
Cesta za úspěchem navzdory ranám osudu a nepřející době. Americký dok celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Happy End nemilosrdné reflexe společnosti

Happy End

Happy End
Isabelle Huppertová a Jean-Louis Trintignant v hlavních rolích nemilosrdné reflexe současné spole celý článek

další články...