zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Violoncellista Štěpán Filípek vydává nové album

Štěpán Filípek přebal alba 9

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Unikátní dokumentární album složené z prací devíti českých hudebních skladatelek pro sólové violoncello. Interpretace skladeb ženských autorek se pro violoncellistu a skladatele Štěpána Filípka stala jedním z hlavních zaměření jeho sólových nahrávacích aktivit na konci druhé dekády 21. století. Důležitým prvotním impulsem, který nakonec vedl až k vydání alba 9, byla iniciativa dramaturga Českého rozhlasu Martina Klusáka, který roku 2019 připravoval specializovaný pořad o skladatelkách na stanici Český rozhlas Vltava.

Pro tuto příležitost oslovil k nahrání skladby Canto Amoroso
Ivany Loudové právě Štěpána Filípka. Následně se rozvinul několikaletý intenzivní projekt, jehož vyvrcholením je právě vydání nového CD.
Violoncellista a skladatel Štěpán Filípek (*1981) v současnosti patří k progresivním českým umělcům s mezinárodním přesahem. Jeho interpretace i vlastní kompozice jsou ceněny pro širokou škálu barev a emocí. Díky své všestrannosti a chytré dramaturgii je častým hostem hudebních festivalů, k zajímavostem posledních let patří např. vysoce hodnocený recitál v rámci festivalu Moravský podzim, vystoupení na přehlídce So klingt die Gegenwart! v Berlíně, nebo prestižní koncert pořádaný velvyslanectvím ČR ve Washingtonu.

17.1.2022 16:01:05 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 20 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Předplatné 2022/2023

Články v rubrice - CD boxy

Dvořákovo klavírní kvarteto vydává pozoruhodné album

Dvořákovo klavírní kvarteto

Nové album Dvořákova klavírního kvarteta zachycuje celý oblouk tvorby Roberta Schumanna, její počátky, vrchol ...celý článekČasopis 20 - sekce

DIVADLO

Ve VČD předány ceny GRAND Festivalu smíchu

Jiřina Bohdalová při předání Ceny Genia smíchu

Ve středu 4. května byly ve Východočeském divadle Pardubice vyhlášeny výsledky 22. ročníku GRAND Festivalu smí celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

80 let od Heydrichiády

Operace Silver A

Operace Silver A (1/2)
Tatiana Vilhelmová a Klára Issová v dramatickém příběhu dvou krásných mladých žen na celý článek

další články...