zvláštní poděkování
Quantcom.cz

MHF Lípa Musica už za pár týdnů

Daniel Matoušek (Operní gala) / Foto: N. Pažoutová

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

21. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica začíná už za pár týdnů. V sobotu 20. srpna 2022 jej zahájí multižánrový prolog Noc na vlnách s Lípou Musicou na českolipském vodním hradě Lipý. Hudební přehlídka poté potrvá až do 15. října a nabídne více jak dvě desítky koncertů a doprovodných programů na 15 místech Libereckého a Ústeckého kraje i saského příhraničí. Předprodej vstupenek je v plném proudu a měsíc před zahájením zbývají v prodeji necelé dvě pětiny celkové návštěvní kapacity. Některé tituly jsou již téměř vyprodané. Vstupenky je možné zakoupit online, ve festivalovém předprodeji v České Lípě a v dalších prodejních místech.

Tři týdny do zahájení 21. ročníku je stále možné zakoupit vstupenky na všechny koncerty z letošní festivalové nabídky. Na řadu titulů se však již jedná jen o jednotky kusů vstupenek. Tradičně lákavými jsou kombinace nových festivalových míst a atraktivních programů, jako například český debut světově proslulé francouzské marimbistky Adélaïde Ferrière v libereckém Památníku šoa nebo vystoupení umělecké garantky festivalu Hany Blažíkové s klavíristou Andreasem Staierem v kostele sv. Josefa v Krásné. Vstupenky rychle mizí i na tradiční prolog na saském hradě Oybin, koncert při svíčkách v Zahrádkách či festivalový návrat do malebného kláštera ve Svatém Marienthalu. A podobně i na zahajovací operní gala Kateřiny KněžíkovéKoncert pro Liberecký kraj, který proběhne 23. srpna v libereckém Divadle F. X. Šaldy – nebo populární koncert v Kamenickém Šenově, kde se letos v říjnu představí Radka Fišarová a Tomáš Savka s kapelou a hity Édith Piaf a Franka Sinatry.

Festival Lípa Musica poznamenala v letošním roce první změna, a to přesun koncertu Belcanto, který se uskuteční 13. října v Teplicích, a to z důvodu rekonstrukce nikoli v Zahradním domě, ale v koncertním sále Konzervatoře Teplice.
Lípa Musica za měsíc odstartuje českolipským prologem s titulem Noc na vlnách. Ten se uskuteční v sobotu 20. srpna od 17:30 hodin na vodním hradě Lipý a přivítá v rámci pětihodinového hudebního maratonu hned čtyři hudební vystoupení.

„Představíme Vám nadžánrovou kapelu Flair pod vedením Jana Rokyty, která boří hranice hudebních žánrů a která lavíruje mezi klasickou cimbálovou muzikou a world music vycházející z moravské lidové tradice. Na tento koncert naváže koncert Vojty Nýdla, kterého mohou posluchači znát z Clarinet Factory, jako klarinetistu a zpěváka. V roce 2021 vydal u Animal Music své sólové debutové album. Stává se tak synonymem pro mimořádně silné a opravdové hudební vyjádření opřené o skvostné muzikantské výkony klavíristky Beaty Hlavenkové, bicisty Daniela Šoltise a basisty a baskytaristy Rastislava Uhríka. Energickou a umělecky silnou vlnou bude zcela jistě vystoupení fenomenálního kytaristy a mága Vladimíra Václavka, který se společně s kytaristou Pavlem Šmídem a trumpetistou Oskarem Törökem postará v projektu FLY o nezapomenutelné. Vladimír Václavek je jedna z nejpozoruhodnějších osobností české hudby, které obecně říkáme alternativní. Pro připomenutí: spoluzakladatel a jeden z mozků kapely Dunaj, rovnocenný partner Ivy Bittové na legendárním albu Bílé inferno a v kapele Čikori. Závěr tohoto neopakovatelného večera bude svěřen skladatelce, zpěvačce a úžasné klavíristce Beatě Hlavenkové, která vystoupí se svou Kapelou snů v novém projektu Žijutě,“ představuje unikátní festivalový prolog Martin Prokeš, ředitel festivalu.

V srpnu festival nabídne i zahajovací koncert v Liberci s úspěšnou operní pěvkyní Kateřinou Kněžíkovou a prolog na saském Oybině, kde se tentokrát představí dechový soubor Harmoniemusik Sesto.
Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dostání ve festivalové kanceláři (otevřeno v pondělí a ve středu od 14 do 16 hodin), na www.lipamusica.cz a v síti Colosseum Ticket společnosti Perfect systém a v dalších místech konání koncertů. Festival i v letošním roce nabídne svým návštěvníkům autobusovou dopravu do všech lokalit mimo Českou Lípu.

25.7.2022 09:07:03 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 32 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Muž Dvojhvězdy (Otáčivé hlediště)

Články v rubrice - Festivaly

Za poklady Broumovska představí Mráčka a Pěrušku

Kristian Mráček a David Pěruška

Violoncello a housle zazní na dalším koncertu festivalu Za poklady Broumovska v sobotu 13. srpna v martínkovic ...celý článek


Absolutně nepřijatelné! part II. premiéra pod mostním obloukem

Absolutně nepřijatelné! part II.

PRAGUE PRIDE – lidsko-právní LGBTQ+ festival uvede 11. 8. od 21 hodin v pořadí druhou premiéru dvouleté ...celý článekČasopis 32 - sekce

HUDBA

Úžasná koncertní show Roxette Live

Roxette Live, Travelling the World

Roxette Live, Travelling the World
světově úspěšné švédské skupiny z roku 2012. Kapela Roxette v letech 20 celý článek

další články...