zvláštní poděkování
Volný.cz

V kruhu Šarky Trčkové se ocitnou návštěvníci

Šárka Trčková  - V KRUHU

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V Galerii UFFO Trutnov budou představena díla Šárky Trčkové, výstava nese název V KRUHU a její zahájení se bude konat v úterý 20. března 2018 od 18 hodin. Úvodní slovo pronese profesor Vladimír Kokolia.
Šárka Trčková (1965–2015) se narodila v Plzni. Po maturitě na Střední výtvarné škole Václava Hollara vystudovala v letech 1986–1992 grafiku a malířství na Akademii výtvarných umění v Praze. Na pražské AVU později sama učila.

„Šárka Trčková zobrazuje dětský svět a to jí umožňuje nacházet okouzlení uprostřed všedních situací,“ říká kurátorka Galerie UFFO Paulina Skavova.
„Než se výtvarné dílo Šárky Trčkové předčasně uzavřelo v roce 2015, objevovalo se na četných výstavách v Česku i v zahraničí a vytvořilo si okruh věrných obdivovatelů,“ doplňuje profesor Vladimír Kokolia, a dokládá, že dvacetileté pedagogické působení umělkyně na Akademii výtvarných umění v Praze mělo silný a inspirující vliv na celou jednu generaci grafiků.
Šárka Trčková ve své práci neortodoxně rozvíjela klasické grafické techniky, výrazně se věnovala také akvarelu. V jejích obrazově svébytných, technicky objevných a perfektně provedených mikropříbězích můžeme vnímat nejzákladnější životní aspekty: cit, tajemství a krásu.
Název výstavy ŠÁRKA TRČKOVÁ / V KRUHU cituje název jedné z Šárčiných grafik. Motiv kroužení, koloběhu, kulatého stolu nebo duhové bubliny evokuje kosmickou dimenzi těch nejobyčejnějších okamžiků.
Galerie UFFO v Trutnově připomíná mimořádnou osobnost Šárky Trčkové od 21. března do 30. dubna 2018. Jedná se o součást většího projektu mezigalerijní spolupráce, který bude mít své další pokračování na začátku léta v Galerii Villa Pellé v Praze.

19.3.2018 14:03:01 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

WebArchiv - archiv českého webu

Články v rubrice - Výstavy

Plečnikův dům. Architektovo pokusné pole

Plečnikův dům. Architektovo pokusné pole

Od června do září tohoto roku má pražské publikum možnost navštívit vlastní dům architekta Jože Plečnika v Lub ...celý článek


Naše Francie

Z výstavy

Výstava Naše Francie - francouzská poezie v českých překladech a ilustracích představuje v prvním patře letohr ...celý článek


Praha 1848 - 1948

Z výstavy

Výstava Muzea hlavního města Prahy představuje dva významné okamžiky v dějinách naší metropole – událost ...celý článekČasopis 29 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 30. týden

Stella Zázvorková (Já a moji synové...)

Já a moji synové...
Galaprogram k poctě Stelly Zázvorkové s hvězdnou plejádou jejích filmových potomků (200 celý článek

další články...

HUDBA

Album Supraphonu 3

Karel Gott

Album Supraphonu (3/5)
Populární písničky z roku 1964 zpívají: E. Pilarová, K. Gott, M. Chladil, H. Vondráč celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Rendez-vous Rolanda Petita

Rolando Petita (Rendez-vous)

Rendez-vous
Baletní představení legendárního francouzského choreografa Rolanda Petita, s hudbou Josepha Cos celý článek

další články...