zvláštní poděkování
Volný.cz

Dan Vojtěch – Sportovní fotografie

Vavřinec Hradílek (Zdroj: www.danvojtech.cz)

autor: Z webu   

zvětšit obrázek

Dan Vojtěch je celosvětově znám jako průkopník nevšedních fotografických projektů ve sportovní a reklamní fotografii. Neustále se snaží vymýšlet nové fotografické postupy a posouvat hranice akční fotografie. Nyní představí výběr ze své tvorby v pražské galerii Czech Photo Centre. Dechberoucí akční snímky a neobvyklé portréty mnoha špičkových sportovců budí pozornost i v zahraničí. Například v Hong-Kongu přebral cenu v soutěži Red Bull Illume v kategorii New Creativity. „Kreativními projekty se zabývám celý život a zdá se, že se to díky fotce s dvojnásobným mistrem světa ve Four Crossu Tomášem Slavíkem konečně vyplatilo. Černobílá zvětšenina byla vystavena na Avenue of Star v Hong-Kongu a pak putovala po dalších slavných místech na celé planetě,“ popisuje autor.

Výstava Dan Vojtěch – Sportovní fotografie představí průřez fotografickou tvorbou od samého začátku. K vidění budou například polarodiové snímky ze závodu Kona Ironman World Championship na Havaji. Dále autor představí dosud nepublikované snímky formule 1, které vytvořil pro Netlix. Fotograf nechal nainstalovat do letadel pilotů Flying Bulls záblesková zařízení a vznikly tak dosud neviděné sekvenční snímky s unikátní perspektivou samotných letců. Také se mu podařilo zachytit mistra světa v letecké akrobacii Martina Šonku, který proletěl mezi třiceti blesky těsně nad zemí.
Dan Vojtěch vystudoval reklamní fotografii na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.
Je vyhledáván pro reklamní kampaně značek: T-mobile, Birell, Netflix, Acer, Radegast, Ragwear. Samostatnou kapitolou je spolupráce s firmou Red Bull. S českou pobočkou začal spolupracovat v roce 2009 a poté se stal oficiálním fotografem Red Bull content pool.
Postupně začal dostávat zakázky přímo od centrály Red Bull Media House z Rakouska a dalších poboček na Slovensku, v Německu, Nizozemsku, Ukrajině, Indie, Azerbajdžánu, Bahrainu, Kuvaitu, Egyptě, Tunisu a mnoha dalších. Dlouhodobě spolupracuje s firmami Nikon a Fomei na testování nových produktů a stal se jejich Ambassadorem v České republice.

Výstava potrvá otevřena do 11. srpna 2019 každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

17.6.2019 12:06:42 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Ztracený svět

Články v rubrice - Výstavy

1930 - současnost: České moderní

1930 - současnost: České moderní

Českou výtvarnou tvorbu po roce 1930 reprezentují díla Františka Muziky, Josefa Šímy, Jindřicha Štyrského, Toy ...celý článek


Nebe nad Lucernou

Nebe nad Lucernou

Prostory Střechy Lucerny v centru Prahy se od května do října 2019 pravidelně otevírají pro veřejnost. V rámci ...celý článek


Adolf Zika 2019

Adolf Zika 2019

Výstava představuje soukromou sbírku fotografií Adolfa Ziky za posledních 20 let jeho umělecké tvorby. Adolf Z ...celý článekČasopis 29 - sekce

DIVADLO

Letní shakespearovské slavnosti přivítají hosty

Othello- Nari Blair-Mangat -Foto:Prague Shakespeare Company

Slavnosti v srpnu potěší diváky hned třemi zajímavými hosty – temperamentní slovenskou Komédiou omylov, celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tipy 30. týden

Elvis Presley: Léto 1956

Karel je Gott (3/3)
Letos v červenci jeden z našich nejlepších zpěváků oslavil 80. narozeniny. Bilanční tří celý článek

další články...