zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Ke kulturně bohatému říjnu přispěje i Kultura Česká Lípa

Barbora Macko na plakátu k výstavě (Z)Kus mě

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Říjen je měsícem, kdy se nová kulturní sezóna rozbíhá na plné obrátky a v České Lípě je to tradičně měsíc velice kulturně bohatý. Do té pestré nabídky nejrůznějších akcí přidá samozřejmě své i organizace Kultura Česká Lípa.
Páteční podvečer, 7. října si přijdou na své všichni milovníci výtvarného umění. V Centru textilního tisku započne vernisáží výstava výtvarných prací (Z)Kus mě všestranné českolipské umělkyně Barbory Macko. Mladý nadějný talent ilustrace, fotografie i další tvorby působící v současnosti v našem městě i mimo něj představí průřez širokým portfoliem svých prací. Vernisáž za přítomnosti autorky a hudebního doprovodu Školy rocku začíná v 17 hodin. Výstavu samotnou pak mají návštěvníci možnost si prohlédnout v galerii v 1. patře CTT až do Vánoc, konkrétně do 22. prosince.

Další akcí, kterou bude hostit příjemná komorní atmosféra Centra textilního tisku, bude folkový dvojkoncert. 26. října tu od 19 hodin vystoupí folk – jazzové duo, které si říká Hořký kafe, na nějž naváže novoborský písničkář, v současnosti asi nejvýraznější osobnost regionální folkové scény, která hranice regionu i překračuje, nedávno třeba nominací svého alba na cenu Anděl. Kuba Horák samozřejmě vystoupí za doprovodu celé své kapely, Kluk z Husovky.

Trojici říjnových akcí zakončí koncert MIG 21. Skupina s frontmanem, textařem a známým hercem Jiřím Macháčkem se vrací do České Lípy po čtyřech letech, a to na své Podzim 22 tour, v rámci níž si diváky napříč republikou získává písněmi z nejnovější desky Džus noci, stejně tak jako osvědčenými hity. 29. října od 20 hodin si to vše budou moci užít i jejich českolipští fanoušci na koncertě v KD Crystal.

„Akcí měsíce je určitě koncert MIG 21. Jsme rádi, že se k nám skupina, která tu vždy měla početnou základnu svých příznivců, opět vrací. Návštěvníci klubových akcí určitě ocení dvě folková uskupení, která se v jeden večer představí na jednom podiu v Centru textilního tisku,“ dodává Tereza Vraná, ředitelka p.o. Kultura.

Mimo vernisáže, která je přístupná zdarma, lze zakoupit vstupenky na všechny akce v předprodeji Kultury Česká Lípa nebo online přes web www.cl-kultura.cz, kde jsou k nalezení i podrobné informace ke všem pořadům.

6.10.2022 10:10:54 Redakce | rubrika - Zveme ...