zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Audiowalk Sny z betonu

Sny z betonu

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Další kroky uměleckého uskupení bazmek entertainment tentokrát zamířily do městské zástavby a urbanismu. V audiowalku s názvem Sny z betonu nabídnou posluchačům vyzkoušet si fenomén tzv. flanérství a poznat své město z jiných úhlů pohledu. Premiérové uvedení audiowalku, po kterém bude následovat diskuze s odborníky i autory začne v příjemném prostředí Co.labs na adrese Kounicova 22 v Brně, proběhne 12. prosince 2023 ve 14:00 hod.

Města jsou důvěrně známými organismy a přitom skrývají nejedno tajemství. Zvykli jsme si na ně, jako na určitou samozřejmost, které není potřeba věnovat mnoho pozornosti. Ale jak už to tak bývá se vším, co nám zevšední, i města nabízejí mnohem víc, než se zdá.
Několik krátkých příběhů tematizuje aspekty života spojené především s životem ve městě. Zážitek z procházky městem doprovázené audiowalkem přiblíží posluchačům jejich město z perspektiv, nad kterými možná neuvažují. "Specifikum audiowalku je jeho neukotvení v prostoru. Můžete si ho stáhnout a pustit do sluchátek v jakémkoli městě, malém či velkém. Témata, která řeší postavy našich příběhů, jste velmi pravděpodobně někdy řešili taky. A společné jsou snad všem obyvatelům měst.” popisuje spoluautorka scénáře a režisérka Eva Lietavová.

Příběhy namluvili herci a perfomeři z brněnského divadelního prostředí: Jiří M. Valůšek, Lukáš Rieger, Magdalena Straková, Hana Jagošová, Petr Hanák, Hynek Tajovský, Kateřina Jebavá, Filipína Cimrová, Dagmar Říhová a Jan Lukeš. Celým audiozážitkem spojeným s procházkou posluchače provede vypravěčka - flanérka s hlasem Štěpánky Romové. “Při četbě knihy esejí Feminist city urbanistky Leslie Kern pro mě bylo objevné zamýšlet se nad tím, jak se proměňovaly životy žen v městském prostředí. Rozhodli jsme se proto vytvořit postavu flanérky, která zkoumá bloumání a nechává se asociativně inspirovat - a posluchačům tak přibližuje možnosti, které pohyb městem skýtá,” vysvětluje spoluautorka a dramaturgyně Anna Prstková.
Mluvené slovo ovšem není jedným prvkem, který tvůrci používají, aby posluchačům zpřístupnili uvažování o městech.
Hudebníci Ryba a Filip Dobrocký vytvořili sérii kompozicí inspirovaných městským prostředím a dodávají tak důvěrně známým zvukům nové a překvapivé podoby.

Audiowalk Sny z betonu bude k dispozici pro vlastní poslech, kde si jej bude moci stáhnout každý, kdo má chuť objevovat krásu ve všednosti a zároveň bude bazmek entertainment pravidelně organizovat společné poslechy s následnými diskuzemi. Na stránkách www.bazmek-entertainment.cz/sny-z-betonu bude v den premiéry odkaz ke stažení.

27.11.2023 10:11:46 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zveme ...

Workshop projektu Buď udržitelný: Začni v knihovně

Cirkulární ekonomika

Projekt Vzdělávacího a kulturního centra Broumov a Městské knihovny v Broumově s názvem Buď udržitelný: Začni ...celý článekČasopis 09 - sekce

DIVADLO

Australanky přivážejí Casting Off na Jatka78

Casting Off (Foto: Scott Hone)

Tři ženy. Tři generace hereček a akrobatek - 64, 35 a 25 let. Ručně pletené kostýmy. Neuvěřitelné fyzické dove celý článek

další články...

HUDBA

Saxon - Hell, Fire And Damnation

Přebal alba

Britská heavymetalová skupina Saxon byla založena v roce 1977 v South Yorkshire. Skupinu založili zpěvák Biff celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Chopin & Mahler s FOK

Ivan Klánský

Ve středu a čtvrtek 6. a 7. března vystoupí Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK s českou klavírní legendou Iv celý článek

další články...