zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Workshop projektu Buď udržitelný: Začni v knihovně

Cirkulární ekonomika

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Projekt Vzdělávacího a kulturního centra Broumov a Městské knihovny v Broumově s názvem Buď udržitelný: Začni v knihovně byl vybrán ve výzvě The Europe Challenge 2024, kterou každoročně pořádá Evropská kulturní nadace. Projekt odstartoval v lednu a nyní přichází s prvním programem pro veřejnost.

Do výzvy The Europe Challenge 2024 s tématem Knihovny, komunity a demokracie bylo vybráno 55 knihoven a komunit z 24 evropských zemí. Zástupce z České republiky byl k účasti vybrán poprvé. Cílem projektu je zlepšit povědomí o životním prostředí a udržitelných životních postupech. Součástí programu pro veřejnost budou kreativní workshopy a přednášky o udržitelném životě, které se budou týkat témat, jako je upcyklace, kompostování a biodiverzita.

Nejbližší program: 13. 3. 2024 od 16:00 / Městská knihovna Broumov. Jak dát nepotřebným věcem šanci aneb cirkulární ekonomika v praxi.
První přednáška spojená s workshopem otevře zájemcům dveře do světa recyklace a znovuvyužití, představí inspirativní příklady z celého světa a ukáže, jak každý z nás může přispět k lepšímu zítřku prostřednictvím jednoduchých, avšak efektivních kroků v každodenním životě. S tématem cirkulární ekonomiky seznámí účastníky přednášky Cirkulární centrum Jaroměř. Vstup zdarma.

The Europe Challenge je každoroční program, který sdružuje knihovny a komunity z celé Evropy, aby se vypořádaly s naléhavými výzvami ve svém okolí. Program byl poprvé spuštěn v roce 2020 díky Evropské kulturní nadaci. Projekt je podporován nadací Fondazione Cariplo, sdružením The Scottish Library and Information Council a veřejným financováním prostřednictvím Arts Council England.

26.2.2024 12:02:37 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 15 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hra, která se zvrtla (MdB)

Časopis 15 - sekce

DIVADLO

DJKT uvádí černou komedii Být nebo nebýt

Být nebo nebýt - Martin Stránský  (Foto: Irena Štěrbová)

Divadlo J. K. Tyla uvádí vynikající hru britského dramatika Nicka Whitbyho Být nebo nebýt, jež vznikla podle j celý článek

další články...

HUDBA

Mezinárodní den Romů

Ida Kelarová

Paĺikerav – Děkuji
Hudební oslava dnešního Mezinárodního dne Romů z pražského Rudolfina. Letošní konc celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Houslový virtuos Petar Markoski míří do Prahy

Petar Markoski

Skutečné houslové mistrovství předvede houslový virtuos, skladatel a zpěvák makedonského původu Petar Markoski celý článek

další články...