zvláštní poděkování
Volný.cz

Kvarteto Miroslava Krobota na festivaly do USA a Španělska

Kvarteto

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Ještě než vstoupí nový film Miroslava Krobota KVARTETO do českých kin, uvidí jej lidé na třech festivalech v USA a Evropě. Světovou premiéru si odbude na konci října v rámci Chicago International Film Festivalu. Po nejstarším festivalu na severoamerickém kontinentu se tvůrci druhého celovečerního snímku režiséra Krobota podívají do USA podruhé, v první půlce listopadu bude totiž Kvarteto uvedeno na Denver Film Festivalu. Poté bude Krobotův nový snímek soutěžit na festivalu Muces ve španělské Segovii a od 30. listopadu bude k vidění v českých kinech.

Hned v lednu uvidí Kvarteto i diváci prestižního filmového festivalu v americkém Palm Springs, kde bude uveden v sekci World Cinema Now. V českých kinech bude mít druhý celovečerní snímek Miroslava Krobota premiéru tři roky po jeho filmovém debutu Díra u Hanušovic, který vidělo v kinech více než 150 tisíc diváků a který byl oceněn třemi Českými lvy v hereckých kategoriích. Do hlavních rolí komedie o čtyřech muzikantech, třicátnících, kteří se snaží v životě najít pocit štěstí, obsadil Krobot Barboru Polákovou, Jaroslava Plesla, Lukáše Melníka a Zdeňka Julinu. Ve snímku, který se celý natáčel v historickém centru města Olomouce, dále hrají Lenka Krobotová, Pavlína Štorková, Jiří Schmitzer nebo Jana Štěpánková.

„Podle našeho data narození by se dalo čekat, že se budeme zabývat bilančními tématy. Nakonec to dopadlo tak, že jsme napsali scénář o vztazích třicátníků. Naši drzost omlouvá snaha zaznamenat ducha doby, kterou žijeme a která je stejná pro třicátníky i šedesátníky. Takže Kvarteto by mohlo být pro všechny divácké adresy,“ říká Miroslav Krobot o svém novém filmu, jehož scénář napsal stejně jako Díru u Hanušovic se svým kamarádem a profesí psychologem Lubomírem Smékalem. Tvůrci se rozhodli po příběhu z vesnické komunity zachytit intimní příběh z města o členech smyčcového kvarteta, které interpretuje soudobou klasickou hudbu.

25.9.2017 11:09:21 Redakce | rubrika - Filmová scéna