zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Workshop projektu Buď udržitelný: Začni v knihovně

Cirkulární ekonomika

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Projekt Vzdělávacího a kulturního centra Broumov a Městské knihovny v Broumově s názvem Buď udržitelný: Začni v knihovně byl vybrán ve výzvě The Europe Challenge 2024, kterou každoročně pořádá Evropská kulturní nadace. Projekt odstartoval v lednu a nyní přichází s prvním programem pro veřejnost.

Do výzvy The Europe Challenge 2024 s tématem Knihovny, komunity a demokracie bylo vybráno 55 knihoven a komunit z 24 evropských zemí. Zástupce z České republiky byl k účasti vybrán poprvé. Cílem projektu je zlepšit povědomí o životním prostředí a udržitelných životních postupech. Součástí programu pro veřejnost budou kreativní workshopy a přednášky o udržitelném životě, které se budou týkat témat, jako je upcyklace, kompostování a biodiverzita.

Nejbližší program: 13. 3. 2024 od 16:00 / Městská knihovna Broumov. Jak dát nepotřebným věcem šanci aneb cirkulární ekonomika v praxi.
První přednáška spojená s workshopem otevře zájemcům dveře do světa recyklace a znovuvyužití, představí inspirativní příklady z celého světa a ukáže, jak každý z nás může přispět k lepšímu zítřku prostřednictvím jednoduchých, avšak efektivních kroků v každodenním životě. S tématem cirkulární ekonomiky seznámí účastníky přednášky Cirkulární centrum Jaroměř. Vstup zdarma.

The Europe Challenge je každoroční program, který sdružuje knihovny a komunity z celé Evropy, aby se vypořádaly s naléhavými výzvami ve svém okolí. Program byl poprvé spuštěn v roce 2020 díky Evropské kulturní nadaci. Projekt je podporován nadací Fondazione Cariplo, sdružením The Scottish Library and Information Council a veřejným financováním prostřednictvím Arts Council England.

26.2.2024 12:02:37 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Časopis 09 - sekce

DIVADLO

Slovácké divadlo chystá workshopy pro děti

Trojice mladých divadelníků

Slovácké divadlo připravuje atraktivní novinku pro své nejmenší diváky. Je jí série čtyř workshopů, ve kterých celý článek

další články...

HUDBA

Karel Svoboda - Šťastná léta

Karel Svoboda

Karel Svoboda - Šťastná léta
Život českého hitmakera Karla Svobody očima jeho syna. Dokumentární snímek pro celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Backstage: Beyond Vibrations

Backstage: Beyond Vibrations
Jak vznikalo komponované baletní představení z děl tří významných současných c celý článek

další články...