zvláštní poděkování
Volný.cz

Studentský OLDstars již po páté v klášterních zdech

Daniel Krejčík (Všechny báječné věci)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Do prostor bývalého augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem se letos o prázdninách již po páté vrátí studenti umělecké skupiny OLDstars se svým benefičním divadelním festivalem OLDstars on the ROUD. V klášterních zdech o víkendu 13. - 15. července 2018 znovu ožijí nejen postavy z literatury a historie dávno známé, ale také úplně nové. Letošní ročník se navíc bude odehrávat nejen uvnitř kláštera a jeho zahrad.
Program se ale nebude skládat jen ze studentských inscenací.

Studentskému divadlu fandí také profesionální herci, proto máme příležitost představit i sérii opravdu hvězdně obsazených monodramat! Mezi nimi bude například text Carlose Be MARGARITĚ… s Ljubou Krbovou, VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI Duncana MacMillana s Danielem Krejčíkem, NATAŠIN SEN Jaroslavy Pulinovič s Elizavetou Maximovou, nebo PO FREDRIKOVI Mattiase Brunna s Matyášem Řezníčkem, každého v hlavní a jediné roli. „V areálu kláštera během víkendu odehrajeme také stávající repertoár Hereckého studia OLDstars, který čítá na dvacítku inscenací“ prozrazuje k bohatému programu vedoucí Hereckého studia Zuzana Horáková.
Některé tituly budou mít diváci příležitost vidět úplně poprvé, v režijním vedení lektorky Daniely Von Vorst vznikne druhá autorská inscenace TMA.
Dále se chystá premiéra inscenace KLÁŘINY VZTAHY, textu německé dramatičky Dey Loher nebo adaptace filmu Alfreda Hitchcocka PROVAZ v režii Zuzany Horákové, dále například inscenace SLEČNA FIFI - koláž povídek Guy de Maupassanta s písňovými texty Francoise Villona, rytmický kabaret v režii Jana Horáka.

Pro letošní ročník festivalu nastudoval studentský soubor OLDstars, který festival organizuje, například pohádku Hanse Christiana Andersena PASÁČEK VEPŘŮ, kterou bude pro nejmladší diváky uvádět na roudnickém náměstí. Bez vstupného bude u klášterní zvonice v pátek večer uvedena autorská inscenace ZPOVĚĎ pod režijní taktovkou Kateřiny Humhalové, absolventky OLDstars a současné studentky režie a dramaturgie pražské DAMU. Studenti a budoucí studenti DAMU a brněnské JAMU se zabývají následky lidského jednání, snahou a neschopností překonat mezní situace a psychickou křehkostí pod vlivem lásky.
Diváci mohou stejně jako v letech minulých trávit celý festivalový víkend v areálu kláštera ve vlastních stanech: „Rozlehlý areál kláštera je hlídán bezpečnostní službou, diváci mají zajištěný přístup k pitné vodě a mobilním toaletám, 24 hodin denně je funkční infostánek s přístupem k elektřině pro nabíjení mobilních přístrojů. V areálu je možné zakoupit občerstvení, osvěžit se v zahradním baru nebo si na chvíli oddychnout ve stínu klášterního klubu. Pro rodiče s dětmi bude letos připraven dětský koutek,“ doplňuje produkční koordinátor festivalu Prokop Novák.

Festival za dobu své existence přinesl klášteru výtěžek ze vstupného přes 100 000,- Kč. Díky němu se podařilo podpořit vznik Klášterního klubu nebo Ekocentra Zvonice. Letošní ročník, který se odehraje od 13. do 15. července 2018, byl podpořen grantem města Roudnice nad Labem. Osobní záštitu nad festivalem převzal starosta města Vladimír Urban. Inscenace Kateřiny Humhalové ZPOVĚĎ byla podpořena grantem Nadace Život umělce.
OLDstars jsou studentská umělecká skupina sdružující na stovku aktivních členů z pražských středních a vysokých uměleckých škol. V Praze provozují dva sklepní prostory, Vršovický HarOLD a H2O na Žižkově. Kromě benefičního festivalu OLDstars on the ROUD také každoročně pořádají Festival studentských divadel v Celetné. OLDstars v letošní sezoně slaví 15 let samostatné existence. Na repertoáru se v průběhu let objevilo na 200 inscenací, proběhlo 13 ročníků divadelních festivalů a byly uskutečněny tři kočovné cesty po českých městech. OLDstars se každý rok účastní studentských divadelních přehlídek, opakované úspěchy sklízí například na turnovském Modrém Kocourovi, jsou pravidelně součástí Noci divadel nebo Žižkovské noci, aj.

Vstupenky na festival je možno zakoupit v předprodeji v síti GoOut.net.

www.oldstarsontheroud.cz

25.6.2018 21:06:14 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 08 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Čechomoří  (JD)

Články v rubrice - Festivaly

Spectaculare 2019 rozšiřuje divadelní program

Everywhen

Uhrančivý taneční duet Rafales slavnostně zahájil šestý ročník festivalu Spectaculare v prostorách divadla Kom ...celý článekČasopis 08 - sekce

HUDBA

Dido představí nové album v Praze

Jedna z nejúspěšnějších britských zpěvaček Dido vyráží po dlouhých patnácti letech na turné a vůbec poprvé při celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

CineKino: Rakousko

Sissy

CineKino: Rakousko
Filmy, režiséři, herci, místa a události rakouského filmu. Koprodukční dokumentární cykl celý článek

další články...