zvláštní poděkování
Volný.cz

JD neuskuteční živý přenos Rybovy vánoční mše

Rádio Svobodná Bystrouška

autor: Martin Divíšek  

zvětšit obrázek

A je to tady. Konec roku se blíží a Jihočeské divadlo má pro všechny lidi dobré vůle připraven kulturní svařák. Bude to mix všeho, co jen se dalo stihnout a vymyslet během této podivné doby. Servírovat budeme nejen v online prostoru. A co naše příznivce a podporovatele čeká?

V online prostoru budou Adventní kalendáře1. prosince. Po konzumaci diváci neztloustnou, ale určitě se pobaví. Každý ze souborů má pro své diváky připraven a namíchán vlastní mix videí, který si postupně každý den budou příznivci moci otevřít v okénku adventního kalendáře. Balet jako jediný ze 4 souborů bude mít adventní kalendář „k sežrání“. S kamerou i fotoaparátem vás provedeme městem a na některé z vás bude čekat i sladká odměna.

Setkat se s našimi soubory budete moci ve svátečních dnech v programu Jihočeské televize.
Všechny, kdo se těšili na premiéry v divadle, jistě potěší zpráva, že
5 novinek Jihočeského divadla uvedeme v prosinci v online prostoru prostřednictvím Ticketportalu.
Vstupenky na záznam můžete zakoupit za cenu 100 Kč a inscenaci můžete sledovat v čase od 19:00 do 24:00 hodin.
05. 12. Selský Baroko / činohra
12. 12. Polská krev / opera
19. 12. 3+1 / balet
26. 12. Rádio Svobodná Bystrouška / taneční divadlo
31. 12. Café Groll / činohra

Malé divadlo pro své menší diváky připravilo pořad
Malé divadlo do uší, jedná se o interaktivní podcasty. První podcast s názvem
Robot a drak si příznivci mohli stáhnout v průběhu listopadu, další vánoční příběh Kapr a sněhulák čeká na posluchače 26. prosince.

Náladu a zábavu venku zajistí pojízdný Džubox JeDe (Teatromat), který bude hrát a bavit lidi na parkovištích u obchodních center, na náměstích a dalších místech. Kdo přijde, tomu zahrajeme. Stačí, když si nás kolemjdoucí všimnou, přijdou a hodí do otvoru v autě minci, a pak se začnou dít věci. V ulicích k vidění od 3. 12. do 17. 12. 2020. Kdo nebude mít štěstí na Džubox JeDe možná narazí na Ježíška, který má někdy někam spadnout z nebe a hrát a zpívat na terase jedné z budějovických budov. Bude to taková malá oslava Ježíškových narozenin pro náhodné kolemjdoucí.

Jihočeské divadlo zrušilo plánovaný živý přenos Rybovy České mše vánoční na Piaristické nám., který se měl konat ve dnech 20., 21.a 22. prosince letošního roku. Důvodem je zhoršující se epidemická situace a s tím související zpřísnění vládních opatření.
“Propojení období, kdy Českou mši vánoční Ryba psal, se současností považuji za velmi symbolické. Stejně jako v nelehkém roce 1796 zmítaném válkou, epidemiemi a hladomorem, kdy Rybova mše zazněla poprvé, měla být právě letos jiskrou naděje, která diváky semkne ke společnému prožitku a rozsvítí pomyslné světlo na konci tunelu. Chtěli jsme živý přenos Rybovy mše vánoční realizovat i za podmínek 3. stupně PES, které bychom respektovali a dodrželi. Přáli jsme si diváky přenést do světa obrazů a hudby, navodit tím opravdovou vánoční atmosféru. Avšak zpřísněná opatření z tohoto týdne už znemožňují akci za rozumných podmínek uskutečnit. Chci moc poděkovat všem, kteří nás v uspořádání živého přenosu podporovali či s námi odborně konzultovali, za jakých podmínek by bylo možné živý přenos konat. To, že akci rušíme nás velmi mrzí, ale věříme, že s diváky stále zůstáváme ve spojení díky našim aktivitám v online prostoru i mimo něj,” dodává k rozhodnutí o zrušení přenosu Lukáš Průdek.

30.11.2020 15:11:19 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 02 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hudební rozhledy

Články v rubrice - Zprávy

MANA připravuje inscenaci Smutná neděle

P. Klimeš, K. Bohatová, Z. Kalina a P. Ožana (Smutná neděle)

Život i nevšední lásku autora známých hitů a klavíristy Rezsö Seresse přiblíží nová hra Petera Müllera Smutná ...celý článekČasopis 02 - sekce

HUDBA

Čechomor 30 let

Čechomor

Čechomor 30 let
František Černý a Karel Holas na výletě za barvitou historií kapely, která se zas a znovu n celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Spike Lee

Krvavé léto

25. hodina
Jak dopadne rozlučka se svobodou drogového dealera? Edward Norton, Philip Seymour Hoffman a Rosa celý článek

další články...