zvláštní poděkování
Volný.cz

Do DISKu se v lednu vloudí žháři

Pan Biedermann a Žháři

Svou čtvrtou a poslední absolventskou inscenaci s názvem
Pan Biedermann a Žháři představí studenti Katedry činoherního divadla 18. 1. 2019 v Divadle Disk. Po expresionistickém dramatu, adaptaci literárního díla a postdramatické grotesce zvolil inscenační tým tragikomedii švýcarského dramatika Maxe Frische. Režie se ujala Barbora Mašková.
Max Frisch (1911-1991) napsal tuto „naučnou hru bez naučení” o dvou žhářích a půdě plné sudů s benzinem v roce 1958 jako reakci na únorový komunistický puč v Československu. Chování titulního hrdiny, slušného člověka Bohumila Biedermanna, v sobě odráží kompromisy a ústupky předúnorové československé vlády i netečnost většiny ...celý článek

14.1.2019 11:01:48 Redakce | rubrika - Zveme ...

reklama



Ondřej Veselý a Vendula Fialová (Rok na vsi)

Rok na vsi na Palmovce

Na českých scénách mají své trvalé místo a pravidelný úspěch u diváků venkovské tituly, především z pera Gabriely Preissové, Ladislava Stroupežnického či celý článek

14.1.2019 11:01:11 Jana Soprová | rubrika - Recenze
Pavel Oubram a Tomáš Drápela (Elity - JD)

Ohlédnutí za rokem 2018 v divadlech I.

Loňský rok byl jak ve společenských, tak divadelních akcích výrazně spojen s připomenutím stého výročí republiky a v souvislosti s tím i s dnešní politickou celý článek

14.1.2019 19:01:13 Jana Soprová | rubrika - Recenze
Petr Fejk a Ivana Chýlková (Bond/Medea)

Bond / Medea pod taktovkou Cabanů

První premiérou roku 2019 v divadle Studio DVA byla 11. ledna nekorektní revue aneb sentimentálně – senilní sta – řecká last minute tragédie Bond / celý článek

14.1.2019 12:01:06 Redakce | rubrika - Zveme ...

reklama

Červenec (Divadlo v Celetné)
duben květen červen zobrazit kalendář
předchozí (19) tento týden (20) příští (21)
Po Út St Čt So(19.05. 18) Ne
19:30A-Studio Rubín
POTWORY
19:30Činoherní klub /Činoherní klub
SVATBA POZDNÍHO LÉTA
19:30Disk - divadelní studio AMU /Divadlo DISK
TÖRLESS
19:00Divadlo Pod Palmovkou /Velký sál
MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH
15:00Hudební divadlo Karlín
ČAS RŮŽÍ
19:00Hudební divadlo Karlín
ČAS RŮŽÍ
19:00Městská divadla pražská /ABC
TANEC SMRTI
derniéra
19:00MD Brno /Činoherní scéna
ŽENY NA POKRAJI NERVOVÉHO ZHROUCENÍ
19:00MD Mladá Bolesla /Malá scéna
IMPROvizační SHOW
premiéra
14:00Národní divadlo /Národní divadlo historická budova
MARNÁ OPATRNOST (LA FILLE MAL GARDÉE)
19:00Národní divadlo /Národní divadlo historická budova
MARNÁ OPATRNOST (LA FILLE MAL GARDÉE)
20:00Laterna magika
PODIVUHODNÉ CESTY JULESE VERNA
10:00Národní divadlo Brno /Mahenovo divadlo
PERNÍKOVÁ CHALOUPKA
19:00Národní divadlo Brno /Mahenovo divadlo
U KOČIČÍ BAŽINY
zájezd: ZLÍN
19:00Národní divadlo Brno /Mahenovo divadlo
COSÌ FAN TUTTE
19:30ROXY / NoD /ROXY - experimentální prostor
CIRKUSVOBODY
18:00Východočeské divadlo /Městské divadlo
Z POSTELE DO POSTELE
19:00Východočeské divadlo /Malá scéna ve dvoře
COMMEDIA FINITA
Po Út St Čt So(19.05. 18) Ne předchozí (19) tento týden (20) příští (21)
duben květen červen zobrazit kalendář

OSOBNOSTI

Daniela BAKEROVÁ
Václav VYDRA

PŘIPRAVUJEME

Andělé v Americe